Design a site like this with WordPress.com
Začít

Lektorky

červen 2020

Ester Dobiášová

Ester Dobiášová

Nedávno jsem zjistila, že můj děda byl fotograf. Moc jsem ho neznala, ale fotky z dob, kdy chodíval s trampy na čundry, kdy byl na vojně jako pohraničník, kdy poznal babičku a kdy je začal doprovázet „Malý pupík“, můj táta, mi o něm leccos napověděly. Obdivuji dokumentární fotografy a sama v rámci vlastní tvorby vytvářím série, které propojuje čitelná myšlenka, ale ponechávají prostor domýšlení, příběhům. Dále se věnuji reportážní a cestovatelské fotografii a již třetím rokem vedu s kolegyní Peťou fotografické kurzy a tábory na pracovišti Lipky – Rozmarýnek. Naše fotografy se snažím vést k samostatnému uvažování o fotografii, aby dokázali rozpoznat a popsat, v čem je působivá – a aby sami dokázali vytvořit snímky, na které budou pyšní.

Více fotografií z mé tvorby si můžete prohlédnout na mém osobním blogu.

Petra Horáková

Petra Horáková

Fotografování mi otevřelo nový svět – s první zrcadlovkou jsem začala intenzivně fotit před 20 lety a od té doby jsem nikdy nepřestala vidět svět jinak – ještě „třetím okem“. Chtěla bych předat radost z fotografování dětem, aby stejně jako já objevily nový svět, který jim pomůže se odreagovat, kreativně se vyřádit a zároveň propojit s dalšími inspirativními kamarády.

S mladými fotografy si vzájemně předáváme inspiraci – nejdříve 2014–2016 ve fotografickém kroužku PhotoKids a od roku 2017 s kolegyní Ester na našich fotografických kurzech Foton na Rozmarýnku. Nejraději fotím makro, pohyb, portrétovou, rodinnou a svatební fotografii. Mám ráda hru se světlem – fotografovala jsem (kromě různobarevných fotografických projektů) plakáty pro Světlušku na podporu nevidomých sportovců.

Moje fotografie si můžete prohlédnout i na mých webových stránkách.

%d blogerům se to líbí: